Company Logo
Chess Kvasice

Šachový oddíl

Počítadlo

1083373
Dne
Včera
Tento týden
Minulý týden
Tento měsíc
Minulý měsíc
Všechny dny
454
1858
2574
1073625
40385
73930
1083373

Vaše IP: 54.86.132.30
Čas serveru: 2019-06-26 04:51:57
Visitors Counter

Administrace

RP KM - 2.kolo

 Ve druhém kole jsme doma hostili  B" tým Bystřice pod Hostýnem. Na první pohled to vypadá,že B-čo je silnější jak celek A",už první dvě desky tomu nasvědčují. Jak se zápas vyvíjel?

 

       Utkání se hrálo v modrém salonku Sokolovny. Hned na úvod si "zadělal" na nepříjemnosti Petr Špaňhel s hostem Hapkou. Z partie zbyla jen remíza.To v utkání mezi našim Horou a Novákem to pěkně jiskřilo hned od začátku. Novák hned zkraje reklamoval tah proti pravidlům("Já to vím,já jsem taky rozhodčí"),který jsem musel řešit s pomocí pravidel. Hora uchopil nejdříve jednou rukou krále,kterého přesunul o dvě pole ,pak druhou rukou věž ,dokončil rošádu.Jeho soupeř reklamoval to,že tahy se dělají pouze jednou rukou a že nejde udělat rošádu.Jelikož se dotkl obou a rošáda byla možná ,podle pravidel musí provést rošádu.Hora dostal napomenutí a pokračovalo se v partii dál.Musím ještě podotkout,že mi pomohl také Zicháček Libor (rovněž rozhodčí),který to svému kolegovi z družstva vysvětlil . Novák byl tímto protestem asi hodně rozhozen,neboť Hora ho celkem dobře "přejel" a získal první bod.

      To už byla zaknihována první  remíza mezi Vraťou Bednaříkem st. a Štromem. V mé partii soupeř Joža Valenta měnil figury jak na běžícím pásu,až nám zbyly veže a dámy.V zablokované pozici se nedalo nic otvírat a tak byl podepsán smír.Trošku divokou partii sehrál Pospíšil Jaroslav, nakonec získal kvalitu a pak i partii.Franta Opravil měl proti sobě veterána Gaju,který uplatnil svou zkušenoust a tak připsal pro Bystřici první celý bod. Dohrávaly se poslední dvě partie. Emil pospíšil st. měl výhodu jednoho pěšce v dámské koncovce.Už to vypadalo na plichtu,ale Emil našel vyhrávající tah a tím vyhrál i celé utkání.Vlaďa Janál v tu dobu dohrával partii v beznadějné pozici. Jen čistý zázrak mohl napravit tah pěšce na h4,ale Zicháček i když pomalu,ale přece dotáhl partii k zisku celého bodu.Tímto pouze korigoval naše vítězství v poměru  4,5 : 3,5 bodu.

Z končící partie:    Pospíšil Emil - Pikna Antonín

1.Dg6+!,Dxg6  2.hxg6,Kxg6  3.Kf4,Kg7  4.e4,dxe4  5.Kxe4 a vyhrál (po 3...,Kf7  4.Kf5 )   

Komentářů (0)

Ještě můžete napsat 500 znaků.

Cancel orContribute!
Books!
Shop!

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.